19 listopada 2019
  Obserwuje się stale rosnącą świadomość tego, jak ważną składową zdrowego stylu życia jest sen. Nocny odpoczynek pozwala na regenerację układu nerwowego i zdaje się pełnić kluczową rolę w kształtowaniu pamięci,
30 października 2019
  Zespół bezdechu sennego to choroba diagnozowana u coraz większego odsetka populacji. Postęp technologiczny oraz rosnąca świadomość, dotycząca niebezpiecznych skutków tego zaburzenia, skłaniają stale rosnące grono do wykonania poligraficznego badania snu.
13 września 2019
Wiele osób chrapiących, mających problem ze snem nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie obturacyjny bezdech senny jest przyczyną powyższych dolegliwości. Wystarczy się przebadać by sprawdzić lub potwierdzić przyczynę dolegliwości.

Sprawdź naszą ofertę

Sprawdź ceny aparatów

Skontaktuj się z nami

Umów się na badanie

 

tel. 570 574 742

 

Poniedziałek - Piątek

9:00 - 17:00

 

Sobota, Niedziela i Święta

Nieczynne

 

mail. kontakt@sleepap.pl

Badanie snu

 

Badanie poligrafem jest w domu pacjenta, po przeprowadzonym badaniu oraz uzyskaniu wyników odbywa się wizyta w gabinecie u lekarza specjalisty w celu ustaleń dotyczących dalszego leczenia. 

 

 

 

 

 

Kup u nas aparat do bezdechu sennego

 

Proponowany przez nas sprzęt jest najwyższej jakości.

 

Każdy aparat do bezdechu sennego jest w wyposażony w układ rur oraz maskę.

 

Na aparaty przysługuje gwarancja producenta aż 5 lat!

 

Aparaty z refundacją już od 210 zł!

 

 

Chrapiesz i masz problemy z nadwagą?

 

Wstajesz z bólem głowy i ciągle myślisz o drzemce?

 

Jesteś zmęczony i rozdrażniony, pomimo wielu godzin snu?

kontakt i oferta

 

Podczas snu mięśnie kontrolujące górne drogi oddechowe rozluźniają się. Ich nadmierne rozluźnienie powoduje opadanie podniebienia miękkiego oraz języczka, a w następstwie - zwężenie górnych dróg oddechowych. Wówczas niektóre osoby zaczynają chrapać. Zbyt duże zwężenie dróg oddechowych powoduje problemy z oddychaniem, a ich całkowite zablokowanie, skutkuje chwilowym zatrzymaniem oddychania -  tzw. obturacyjnym bezdechem sennym. Takie przerwy w oddychaniu mogą trwać od kilku do kilkunastu sekund i powtarzać się nawet kilkaset razy w ciągu nocy.

 

Powstaje wrażenie duszenia się, po którym następuje przebudzenie i powrót akcji oddechowej. Osoba chrapiąca zwykle nie pamięta nocnych epizodów bezdechów sennych.

 

Zagrożenia poważnymi schorzeniami

 

Przeprowadzone niedawno badania wykazały związek między chrapaniem i bezdechem sennym a wieloma poważnymi schorzeniami. Nieleczone chrapanie i zespół bezdechu sennego mogą przyczyniać się do występowania wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca, udarów, cukrzycy typu 2 i depresji.

 

Bezdech senny jest groźny również dla kierowców. Przerwy w oddychaniu podczas snu ograniczające dopływ tlenu do krwi w konsekwencji powodują niedotlenienie całego organizmu i jego narządów. Często osoby z nieleczonym bezdechem sennym wstają niewyspane, mają problemy z koncentracją, w ciągu dnia zapadają w drzemki. Przyśnięcie za kierownicą może skończyć się tragicznie. Prowadzenie pojazdu przez osobę z nieleczonym bezdechem sennym może być tak samo niebezpieczne, jak prowadzenie pojazdu przez osobę pod wpływem alkoholu czy narkotyków

 

 

Koniecznie zgłoś się do lekarza, możesz cierpieć na obturacyjny bezdech senny.

 

  • Chrapanie to nie tylko uciążliwe dźwięki, sen nie dający odpoczynku, ale również niebezpieczeństwo dla zdrowia chrapiącego.

  • Chrapie czterech na pięciu mężczyzn po 40. roku życia. Kobiety zaczynają chrapać zwykle po menopauzie.

  • Chrapanie jest objawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardło. Nie każde chrapanie jest szkodliwe dla zdrowia.

 

Niebezpieczne i zagrażające zdrowiu jest głośne, nieregularne chrapanie zakłócane wielokrotnymi przerwami w oddychaniu lub epizodami spłyconego oddechu, będące najczęstszym objawem obturacyjnego bezdechu sennego. Nie każda osoba chrapiąca ma bezdech, ale każda osoba cierpiąca na obturacyjny bezdech senny chrapie.

 

Leczenie bezdechu sennego jest konieczne

 

Kiedy organizm wykryje zatrzymanie oddechu podczas snu, ośrodek kontroli w mózgu powoduje wybudzenie celem zaczerpnięcia powietrza i wznowienia oddychania, po czym następuje zaśnięcie. Te cykle powtarzają się podczas snu. Brak tlenu i regularne gwałtowne wznawianie oddychania – godzina po godzinie, noc w noc – ogromnie obciążają organizm. Nawet jeśli rano pacjent odczuwa tylko niewielkie zmęczenie, to procesy zachodzące w organizmie są bardzo poważne w skutkach dla jego zdrowia.  Osoby z bezdechem sennym mają do wyboru kilka metod leczenia. Wybór najodpowiedniejszej metody należy omówić z lekarzem. Za najskuteczniejszą metodę leczenia obturacyjnego bezdechu sennego uważa się wytwarzanie stałego dodatniego ciśnieniaw drogach oddechowych (aparat CPAP).

Sprawdź naszą ofertę

Obturacyjny bezdech senny

UWAGA! 

Na skutek poważnie zaburzonego snu wiele osób cierpiących na obturacyjny bezdech senny odczuwa nadmierne zmęczenie w ciągu dnia, poranne bóle głowy, rozdrażnienie, ma problemy z koncentracją, luki w pamięci czy zaburzenia seksualne.