Więcej artykułów:

19 listopada 2019
  Obserwuje się stale rosnącą świadomość tego, jak ważną składową zdrowego stylu życia jest sen. Nocny odpoczynek pozwala na regenerację układu nerwowego i zdaje się pełnić kluczową rolę w kształtowaniu pamięci,
30 października 2019
  Zespół bezdechu sennego to choroba diagnozowana u coraz większego odsetka populacji. Postęp technologiczny oraz rosnąca świadomość, dotycząca niebezpiecznych skutków tego zaburzenia, skłaniają stale rosnące grono do wykonania poligraficznego badania snu.
13 września 2019
Wiele osób chrapiących, mających problem ze snem nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie obturacyjny bezdech senny jest przyczyną powyższych dolegliwości. Wystarczy się przebadać by sprawdzić lub potwierdzić przyczynę dolegliwości.

Konsultacja pulmunologa

Zapraszamy na konsultacje u lekarza specjalisty chorób płuc.

Sprawdź czy masz bezdech senny

Sprawdź naszą ofertę i przebadaj się we własnym domu!

 

Aparat do bezdechu sennego

Wraz z naszym specjalistą wybierz sprzęt, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb.

30 października 2019

 


Zespół bezdechu sennego to choroba diagnozowana u coraz większego odsetka populacji. Postęp technologiczny oraz rosnąca świadomość, dotycząca niebezpiecznych skutków tego zaburzenia, skłaniają stale rosnące grono do wykonania poligraficznego badania snu. Ta nieinwazyjna metoda gwarantuje wygodę oraz precyzję wykonywanych pomiarów - będąc obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów
wykrywania bezdechu sennego.
 

Czy bezdech senny jest niebezpieczny?


Zagrożeń wynikających z nieleczonego bezdechu sennego nie należy bagatelizować - wpływać one bowiem mogą na zdrowie fizyczne oraz nasze samopoczucie. Wśród najczęstszych powikłań tej dolegliwości wymienia się nadciśnienie oraz wzrost ryzyka chorób serca i udaru. Istnieje również silna korelacja pomiędzy bezdechem sennym a cukrzycą typu II. Gregory Lip, profesor uznawany za światowy autorytet w dziedzinie migotania przedsionków, wziął pod lupę zagadnienie bezdechu sennego i jego następstw. Badanie opublikowane w prestiżowym miesięczniku Hypertension, wydawanego pod egidą American Heart Association, wykazało, że u osób cierpiących na bezdech senny, obserwowano zaburzone funkcjonowanie naczyń krwionośnych, a także osłabiony dopływ krwi do mięśnia sercowego. Znając już odpowiedź na pytanie do czego prowadzi nieleczone zaburzenie oddychania, zapewne wielu czytelników zada sobie poniższe pytanie.
 

Czy bezdech senny da się wyleczyć?


Profesor Uniwersytetu w Birmingham podkreśla, że powyższych konsekwencji można uniknąć dzięki terapii aparatom CPAP. Gwarantuje ona bowiem stały przepływ powietrza, który utrzymuje otwarte drogi oddechowe - zapewniając pacjentowi nieprzerwany oddech w trakcie snu. Już pół roku po wdrożeniu wspomnianej metody leczenia, stan pacjentów z bezdechem sennym znacznie się polepszył - poprawił się zarówno dopływ krwi do serca, jak również kondycja naczyń krwionośnych. CPAP uważa się obecnie za najlepszą metodę leczenia bezdechu obturacyjnego.

 

Jeśli zatem zauważasz u siebie typowe oznaki, towarzyszące omawianemu w tym artykule schorzeniu, nie czekaj, aż jego przykre konsekwencje wpłyną na stan Twojego zdrowia! Dowiedz się na czym polega poligraficzne badanie snu i ciesz się głębokim, regenerującym i niezmąconym snem.

Konsekwencje nieleczonego bezdechu sennego