Więcej artykułów:

19 listopada 2019
  Obserwuje się stale rosnącą świadomość tego, jak ważną składową zdrowego stylu życia jest sen. Nocny odpoczynek pozwala na regenerację układu nerwowego i zdaje się pełnić kluczową rolę w kształtowaniu pamięci,
30 października 2019
  Zespół bezdechu sennego to choroba diagnozowana u coraz większego odsetka populacji. Postęp technologiczny oraz rosnąca świadomość, dotycząca niebezpiecznych skutków tego zaburzenia, skłaniają stale rosnące grono do wykonania poligraficznego badania snu.
13 września 2019
Wiele osób chrapiących, mających problem ze snem nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie obturacyjny bezdech senny jest przyczyną powyższych dolegliwości. Wystarczy się przebadać by sprawdzić lub potwierdzić przyczynę dolegliwości.

Konsultacja pulmunologa

Zapraszamy na konsultacje u lekarza specjalisty chorób płuc.

Sprawdź czy masz bezdech senny

Sprawdź naszą ofertę i przebadaj się we własnym domu!

 

Aparat do bezdechu sennego

Wraz z naszym specjalistą wybierz sprzęt, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb.

13 września 2019

Wiele osób chrapiących, mających problem ze snem nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie obturacyjny bezdech senny jest przyczyną powyższych dolegliwości. Wystarczy się przebadać by sprawdzić lub potwierdzić przyczynę dolegliwości. Można to zrobić w warunkach szpitalnych, w placówkach związanych kontraktem z NFZ. Nie zawsze jednak wiąże się to z komfortem.  Sale z chrapiącymi osobami na sąsiadujących łóżkach, niewygodne materace, szpitalna pościel. Przebywanie w warunkach szpitalnych nie jest także czynnikiem dobrze wpływającym na sen co także jest wyznacznikiem poprawnie wykonanego badania. Do powyższych trudności trzeba przede wszystkim dodać oczekiwanie na termin wykonanych badań, na który można poczekać nawet ponad pół roku. Taki okres to sporo czasu zwłaszcza gdy chodzi o nasze zdrowie, samopoczucie, łączące się tymi problemami bóle głowy, poczucie zmęczenia a także inne skutki zaburzeń oddechu podczas snu.

 

Skuteczną alternatywą dla powyższego rozwiązania jest badanie poligrafem wykonywane w domu, w warunkach których przebywamy co noc. Nie przeszkadzają nieznane hałasy a przede wszystkim śpimy w własnym łóżku. Komfort wykonanego badania jest dużo wyższy niż w obcym, nie zawsze tak samo wygodnym dla nas pomieszczeniu. Jak mówi przysłowie „wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”, na podstawie własnych doświadczeń możemy stwierdzić, że jednak we własnym łóżku śpi się najlepiej. Fakt ten oczywiście wpływa także na jakość wykonywanych badań. Kolejnym pozytywnym aspektem wykonywanych badań to dostępność oraz obsługa. Aparat do weryfikacji można wypożyczyć w każdej chwili i udać się z nim do domu. Użytkowanie sprzętu jest intuicyjne oraz zawsze można zaczerpnąć wiedzy u specjalisty lub sprawdzić działanie obsługę w Internecie (również na naszej tronie internetowej). Poligraf jest małym przenośnym urządzeniem z którym wystarczy przespać jedną noc by zweryfikować czy cierpimy na bezdech senny.

 

Analiza badania odbywa się po oddaniu aparatu. Po sprawdzeniu wyników przez lekarza specjalistę pacjent otrzymuje odpowiednio opisaną dokumentacje, oraz konsultuje badanie z pulmonologiem. Jeśli występuje OBS następuje kolejne badanie mające na celu sprawdzenie jakie ustawienia aparatu do bezdechu sennego będzie najkorzystniejsze dla użytkownika. To badanie także, odbywa się w domu zaraz po weryfikacji wyników z poligrafii. Badanie miareczkowania pozwala nam także sprawdzić jakie rozwiązanie sprzętowe i jaka maska będzie dla nas najlepsza już przy zakupie własnego aparatu do bezdechu sennego.

 

 

 

Zbadaj sen w wygodny sposób